A workshopunknak tematikája a nemzetközi kutatásunk két legfontosabb céljának feltárására irányult:
- A romániai és magyarországi kérdőíves kutatás eredményeinek bemutatása volt.
- A nemzetközi partnerek által feltárt jó gyakorlatok bemutatása.
A kérdőíves kutatások eredményeit, a kutatási célcsoport válaszainak tükrében mutatták be a szakértők. Az ezt követő szakmai előadások tartalmazták minden partnerország beszámolóját az ifjúsági szakma intézményrendszeréről, a legfontosabb kormányzati, egyházi és civil szereplőkről. Az előadások során a magyarországi, romániai, ukrajnai, szerb és szlovák gyarkolatot ismerhették meg a workshop résztvevői. Az előadások második része a HÁRFA Alapítvány kutatói által előre meghatározott szempontok szerint kiválogatott jó gyakorlatok bemutatására irányult.
Az előadásokat követően interaktív workshoppal folytattuk a szakmai programot, facilitátor irányításával. A kiscsoportos munka célja volt a résztvevők között feltárni a közös pontokat, ellentéteket, a jó gyakorlatok adaptálhatóságát az egyes országokban.
A workshopot követően a résztvevők megismerhettek egy helyi identitás-fejlesztés területén aktív miskolci civil szervezet képviselőit, akik a gyakorlatban is megmutatták 2 kapcsolódó tevékenységüket. Interaktív városi sétán vettek részt a résztvevők a belvárosból indulva, érintve az avasi kilátót, végső állomás pedig a Népkert volt. A Népkertben bemutatták Miskolc város labdajátékát, a kamát.